Úvod  » novinky  » archiv 2017


Archiv 2017

Vycházky o vánočních svátcích

Vycházky o vánočních svátcích

27.12.2017


Rozhodně nepatříme k těm, kteří mají Vánoce spojeny s posezením u televize a kvantem jídla. Pokud to počasí jen malinko dovolí, každý den vyrážíme na vycházky se psy. Na Boží hod vánoční jsme si vyšlápli již tradičně do Novohradských hor, na Vysokou. Byl krásný slunečný den, na úpatí nebylo po sněhu ani památky, ale postupně ho přibývalo a krajina vypadala jako z Ladových obrázků. Vrátili jsme se příjemně unaveni, ale spokojeni. Několik fotografií je k nahlédnutí ve fotogalerii.   


Krásné vánoční svátky a mnoho zdraví a úspěchů v roce 2018

Krásné vánoční svátky a mnoho zdraví a úspěchů v roce 2018

22.12.2017


Všem návštěvníkům našich stránek přeji mnoho zdraví, štěstí, pohody, lásky a radosti z našich psích kamarádů.

Několik snímků z našich zimních procházek je k nahlédnutí ve fotogalerii


Výstup na Kohout a Vysoký kámen

Výstup na Kohout a Vysoký kámen

13.10.2017


Nádherné prosluněné podzimní dny vybízí k procházkám přírodou. Tentokrát jsme se vypravili do Slepičích hor a vyšlápli jsme si na Kohout a Vysoký kámen. Samozřejmě nesmí chybět psi, ale na takovéto náročnější a delší túry už bereme jen Beretu a Káču, s Garsem a Sherrylkou už chodíme na kratší vycházky méně náročným terénem.Příroda je plná krásných teplých barev, takže se kocháme tou nádherou. Užíváme si takovýchtro výletů a  psí holky jsou přímo nadšeny, že mohou běhat po lesích..Občas jsou ochotny i zapózovat a nechat se vyfotit. Několik fotek je k nahlédnutí ve fotogalerii.


Nastává podzim

Nastává podzim

01.10.2017


Nastal podzim a příroda začíná hrát všemi barvami. Když k tomu ještě svítí sluníčko, je to opravdu nádhera. A tak vezmu psy, foťák a vyrážím na celé odpoledne do lesa, abych se kochala...Ještě zdaleka nejsou vybarvené duby a buky, ale i tak je na co se dívat a těším se, až vyrazím v okolí na výšlap do hor, abych zachytila další krásy přírody.


Čas lovu a houbaření

Čas lovu a houbaření

28.09.2017


V září nám počasí přeje, bývají krásné slunné dny a stane se, že z vycházky přicházíme s plným košíkem hřibů. Víkendy jsou ve znamení honů, kterých si v tomto počasí krásně užíváme my i psi.Několik obrázků je ve fotogalerii.


Léto je za námi

Léto je za námi

06.09.2017


Léto uběhlo jako voda, skončily prázdniny, nastal čas houbaření. V lese kvete vřes a je tam překrásně.

Naše malé štěňátko Catrin /Káča/ se proměnilo v psí slečnu, které je všude plno a je s ní  legrace, protože má po mamince Beretce smysl pro humor a žádnou legraci nepokazí..

Beretka je neuvěřitelně trpělivá matka, Sherryl a Gars jsou senioři, kteří mají rádi svůj klid, takže procházky musíme absolvovat odděleně. 

Fotky z letních vycházek s Káčou jsou k nahlédnutí ve fotogalerii


Východ slunce v krajině u nás

Východ slunce v krajině u nás

04.06.2017


Mám velikou slabost pro pozorování a focení krajiny při východu slunce. Obzvlášť v červnu to znamená si přivstat a v pět hodin už být na místě. Výsledek ale stojí podle mého názoru zato. 


Společná vycházka po hrázích rybníků

Společná vycházka po hrázích rybníků

03.06.2017


V sobotu nás přijeli navštívit majitelé našich štěňátek C i se svými svěřenci, Martina Mácová s Bohouškem /Caspy/ a manželé Pfauserovi s Cirem /Cedryk/. Společně jsme se vydali na vycházku po hrázích zdejších rybníků, protože počasí bylo letní a tudíž ideální k vykoupání pejsků.. Myslím, že štěňata i dospělí psi si užili společných taškařic a rvaček, všichni byli spokojení a unavení. I nám se vycházka líbila, počasí bylo skutečně nádherné a umocnilo krásy naší krajiny. Zúčastnily se i Evička Frdlíková a Anička Stániková, které ještě jednou touto cestou děkuji za fotografie.  Několik je k nahlédnutí ve fotogalerii. 


Fotogenické jaro

Fotogenické jaro

14.05.2017


Není nad procházku se psy krásnou jarní přírodou, která hýří barvami. Pokud s sebou mám i fotoaparát, fotím a fotím. Několik fotografií je ve fotogalerii.


Prvomájová procházka s Catrin a Beretou

Prvomájová procházka s Catrin a Beretou

01.05.2017


Po několikadenním sněžení konečně vysvitlo sluníčko a den působil jarním dojmem. Vyrazili jsme na procházku po hrázích rybníků a společnost nám dělaly Bereta a Catrin. Catrin je velmi temperamentní fenečka, tak trochu neřízená střela po mamince. Bereta je veliký vodomil a neprojde kolem rybníka, aniž by si zaplavala a Catrin ji bezhlavě následuje úplně ve všem. A tak prostě vlezla do rybníka po vzoru matky a plavala... 

Několik fotek z této vycházky najdete ve fotogalerii.


Mysliveček na návštěvě u nás

Mysliveček na návštěvě u nás

16.04.2017


Děti z mysliveckého kroužku Mysliveček ze ZŠ Borovany pod vedením paní učitelky Vilmy Skřivánkové nás navštívily, aby si pohrály se štěňátky. Byla to již druhá návštěva a děti se nestačily divit, jak štěňátka vyrostla během několika týdnů. Všichni jsme si společného odpoledne užili a štěňátka už postupně opouštějí nás a míří k novým domovům.

Tak, moje milá miminka, ať se vám daří a děláte svým novým páníčkům jenom samou radost! 


Krásná dubnová neděle

Krásná dubnová neděle

09.04.2017


Tento týden byl zakončen opravdu nádhernou prosluněnou nedělí, která vyzývala člověka k vycházce do přírody. Užila jsem si jí já i psi, několik fotografií je ve společné fotogalerii. 


Krásné velikonoční svátky

Krásné velikonoční svátky

28.03.2017


Všem návštěvníkům našich stránek přejeme krásné prožití velikonočních svátků a celého jarního období.

Podívejte se na nové fotky štěňátek ve fotogalerii vrhu C


Nové fotky štěňátek ve fotogalerii

Nové fotky štěňátek ve fotogalerii

27.03.2017


Ve fotogalerii vrhu C se již dozvíte jména jednotlivých štěňátek. Všechna již mají svoje majitele a kolem velikonočních svátků se rozjedou do nových domovů.Doma nám zůstane Catrin.


Nové fotky štěňátek ve fotogalerii

Nové fotky štěňátek ve fotogalerii

21.03.2017


Podívejte se na nové fotky našich štěňátek

http://www.welsspringrspanel.cz/stenatka-c.


Beseda o myslivosti s dětmi MŠ Borovany

Beseda o myslivosti s dětmi MŠ Borovany

17.03.2017


Sherryl se se mnou zúčastnila návštěvy v mateřské škole, kde jsem dětem povídala něco o přírodě, myslivosti, výcviku pejsků.Byla tam velmi příjemná atmosféra, děti byly nadšeny z přítulnosti a mírumilovnosti Sherrylky, takže příště se snad vypravíme do honitby, aby děti viděly, jak se pejsek chová v přírodě.


Nové fotky ve fotogalerii

Nové fotky ve fotogalerii

09.03.2017


Podívejte se, jak rostou naše štěňátka. Do fotogalerie vrhu C jsme přidali nové foto.


Schůze sekce WSS

Schůze sekce WSS

05.03.2017


Beretka se stala nejúspěšnějším výstavním welššpringeršpanělem 2016, v soutěži o pracovně nejúspěšnějšího jedince obsadila druhé místo a získala Pohár Františka Limla jako nejúspěšnější reprezentant plemene WSS.


Máme štěňátka

Máme štěňátka

13.02.2017


6.2.2017 naše Beretka porodila 6 štěňátek, 5 pejsků a jednu fenečku.


Ultrazvukové vyšetření

Ultrazvukové vyšetření

04.01.2017


Dne 2.12.2016 Beretka absolvovala ultrazvukové vyšetření, které prokázalo její březost. Předpokládaný termín narození štěňátek je 7.2.2017.
Chovatelská stanice IDOL BOHEMIA
MUDr. Ilona Doležalová

Hluboká u Borovan
Mobil: +420 775 110 122
E-mail: ilona.dolezalova@seznam.cz
https://www.high-endrolex.com/33


© 2010-2016     IDOL BOHEMIA | www.welsspringrspanel.cz