Úvod  » novinky  » archiv 2012


Archiv 2012

Krásné vánoční svátky a mnoho štěstí do roku 2013

Krásné vánoční svátky a mnoho štěstí do roku 2013

17.12.2012


Všem návštěvníkům našich stránek přejeme klidné a pohodové vánoční
svátky a mnoho štěstí, lásky a pevného zdraví do dalšího roku.


Naše psí smečka je tříčlenná

Naše psí smečka je tříčlenná

19.08.2012


Tento víkend odešla poslední dvě štěňátka, Babeta a Benji . Věřím, že přinesou spoustu radosti a společných zážitků všem členům svých nových rodin a těšíme se na alespoň občasné zprávy o tom, jak prospívají a jaké dělají pokroky.  Už nyní jsem obdržela několik fotek štěňátek, ze kterých je patrno, že se v nových domovech budou mít skvěle a že měla na nové páníčky štěstí. Všem majitelům moc děkuji za fotografie, které jsou k nahlédnutí ve fotogalerii vrhu B.

 

A poslední psí holčička Beretka zůstává u nás doma , takže smutek z odchodu štěŇátek není tak veliký...

 


Nastal čas loučení

Nastal čas loučení

15.08.2012


Dva měsíce utekly jako voda a přišel čas, kdy nás štěňátka opustí a rozjedou se do svých nových domovů. Za ty dva měsíce jsme si na ně moc zvykli, stala se nedílnou součástí našich každodenních povinností a radostí,celé dny jsme trávili pozorováním jejich bitek a her. Teď nastal čas, kdy už každé z nich potřebuje individuální péči svého páníčka. Bude nám po nich smutno, ale na druhou stranu je krásné vidět, že někomu dalšímu přinesou do života trochu vzrušení a snad i spoustu radosti. Všem našim "Nynánkům" přejeme, aby se jim v nových domovech líbilo, a páníčkům přejeme hodně trpělivosti při výchově svých psích ratolestí. Věřím, že společně strávíte krásných pár let a občas nás poinformujete o společných zážitcích.


Alfred už má svůj první titul

Alfred už má svůj první titul

04.08.2012


Petr Václavík nám zaslal kopii diplomu za získání titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION. Moc blahopřejeme Alfovi i Petrovi a děkujeme za vzornou reprezentaci naší CHS.


První samostatné fotografie

První samostatné fotografie

04.08.2012


V šestém týdnu jsme se pokusili nafotit u každého štěněte fotku v postoji a detail obličeje. Vzhledem k temperamentu štěňat to nebylo vůbec jednoduché, ale ani přesto není výsledek k zahození.


Fotografie Anifer

Fotografie Anifer

18.07.2012


Včera mi došly fotky Fany od paní Hulejové. Je vidět, že Fany je opravdový parťák, který je přítomen při rodinných výletech a jakýchkoliv aktivitách dětí. Z takovýchto zpráv a fotografií mám vždycky radost a Hulejům za ně moc a moc děkuji. Více fotografíí ve fotogalerii vrhu A.


Všechna štěňátka jsou již zadaná

Všechna štěňátka jsou již zadaná

16.07.2012


Tento víkend byl ve znamení návštěv budoucích majitelů našich štěňátek. Není vůbec jednoduché si vybrat kamaráda, který nás bude provázet životem dalších 10-13 let. Ale věřím, že všichni zájemci měli šťastnou ruku, jejich volba byla správná a štěňátko od nás jim bude dělat v dalším období jen samou radost. Naše pocity z návštěv jsou velice pozitivní a doufám, že štěňátka od nás budou mít nový domov plný lásky.


Děláme pokroky

Děláme pokroky

10.07.2012


V neděli byly našim štěňátkům tři týdny a ve svém vývoji dělají veliké pokroky. Už všechna zvládají jakž takž baštit z misky , začínají si spolu hrát, štěkají a vrčí na sebe. Sedět a pozorovat štěňata je mnohem zábavnější než  všechny televizní programy  dohromady. Pokud nám to letošní horké a přitom deštivé léto alespoň trochu dovolí, bereme je ven na zahradu a pokoušíme se o nějaké snímky...


Jak se daří našim štěňátkům?

Jak se daří našim štěňátkům?

05.07.2012


Naše štěňátka se mají čile k světu a v pondělí, kdy jim byly dva týdny, vážila všechna trojnásobek svojí porodní hmotnosti. Jako první prokoukla B4 7.den a desátý den už koukala všechna.Nyní se snaží chodit a my je trpělivě učíme papat z misky. Sice jsou vždycky od kašičky od hlaviček k ocáskům, ale Sherrylka, vzorná matka, je pečlivě olíže a zbytky kaše dojí. Máme za sebou i první pobyt na zahradě a seznámení se strýcem Garsem, který do této doby nemohl pochopit, proč on nesmí do ložnice, když Sherryl tam je neustále. Několik fotek je ve fotogalerii vrhu B.


Už je nám týden!

Už je nám týden!

24.06.2012


Uběhl první týden, co jsou štěňátka na světě. Jsou spokojená a dobře prospívají, ale jinou fotku, než "kojící Sherryl" se mi nepodařilo vytvořit, protože kdykoliv jsem s nimi, vidím stále ten stejný obrázek....


Intercanis Brno

Intercanis Brno

23.06.2012


V sobotu se konala v Brně mezinárodní výstava psů Intercanis.Zúčastnil se jí Petr Václavík s Alfredem, tentokrát byli přihlášeni do mezitřídy.Získali ocenění V1, CAC a splnili tím podmínky k získání titulu Junior šampion ČR. Je to úžasný úspěch, protože se jim to podařilo během tří výstav. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci!!!


Další významná víkendová událost

Další významná víkendová událost

17.06.2012


Napětí vyvrcholilo v neděli, kdy Sherrylka porodila krásná štěňátka. Máme 3 pejsky a 3 fenečky, Sherrylka je vzorná matka a její štěňátka jsou spokojená. O jejich vývoji budeme pravidelně informovat a fotky budou k prohlédnutí v galerii vrhu B.


Klubová výstava loveckých španělů, vodních psů a ostatních plemen při KCHLS v Pardubicích

Klubová výstava loveckých španělů, vodních psů a ostatních plemen při KCHLS v Pardubicích

16.06.2012


Tuto sobotu se konala klubová výstava v areálu zámecké zahrady v Pardubicích. Já jsem se jí bohužel nezúčastnila, protože moje pozornost byla věnována Sherrylce a jejímu blížícímu se porodu. Přesto jsem s napětím očekávala zprávy z výstavy, protože jsem zde měla svoje "želízko v ohni," Alfreda s Petrem Václavíkem. Posuzovala anglická rozhodčí Jane Howarth. Výsledky Alfreda byly úžasné, běhal v třídě mladých, získal ocenění V1, CAJC, BOJ a v závěrečných soutěžích BIS III junior.Peťo, ještě jednou obrovská gratulace a jen tak dál!!!


Ultrazvukové vyšetření

Ultrazvukové vyšetření

15.05.2012


Dnes měla Sherrylka svůj den D - navštívila lékaře, který jí provedl ultrazvukové vyšetření a prokázal její březost. Teď už nám nezbývá nic jiného, než se vzorně starat o nastávající maminku a držet palce, aby celá březost probíhala bez komplikací. Termín porodu se bude pohybovat kolem 16.června a potom nás čekají prázdniny ve znamení péče o psí miminka. Pokud máte zájem o štěňátko- pejska z tohoto zajímavého spojení, kontaktujte mě kdykoliv.


Dorazila další skvělá zpráva

Dorazila další skvělá zpráva

13.05.2012


Došla mi další úžasná zpráva, tentokrát od pana Haška, majitele Archibalda. Předvedl ho na Zkouškách vloh v Hradci Králové a kromě disciplíny vodění na řemeni, za kterou získal známku 3, měl Archibald samé 4!!! Skončil v I. ceně a já mu ještě jednou touto cestou srdečně blahopřeji.


Začalo období zkoušek

Začalo období zkoušek

06.05.2012


Velmi mě potěšil telefonát od Petra Václavíka. Informoval mě o výsledcích Klubových zkoušek vloh, kterých se s Alfem zúčastnil:  kromě slídění samé 4 a vodění na řemeni řemeni 2. Nejdůležitější je, že měl Alf štěstí a narazil na zvěř a "vyštěkal si" 4! Věřím, že to je teprve začátek kariéry výstavní i pracovní a že výsledků, ze kterých se budu těšit já i Petr, bude víc. Peťo, moc blahopřeji a děkuji za reprezentaci naší CHS.


Krásný slunečný víkend

Krásný slunečný víkend

22.04.2012


Sobotní den byl o tomto víkendu obzvlášť vydařený, prosluněný. Jaro bylo vidět na každém kousíčku přírody a tak jsem během dlouhé procházky udělala pár fotografií. Doufejme, že stejně krásných dnů bude stále víc. Několik fotografií je v naší společné fotogalerii.


Dubnové události u nás

Dubnové události u nás

20.04.2012


1. dubna začala Sherrylka hárat a tím nám rozplánovala další dny. Jakmile nastal ten pravý den D, rozjely jsme se za ženichem na východní Slovensko. Ačkoliv cesta byla dlouhá, krásně nám utekla, protože s námi jela kamarádka Ing.Dana  Pospíšilová a jak jsme tak povídaly, projely jsme napříč Slovenskem a byly jsme na místě. Ve Vranově nad Topľou nás velmi vlídně a srdečně přivítala paní Ing. Olga Borošová a její rodiče a poskytli nám krásné zázemí. Ještě jednou touto cestou velmi děkuji.

 

Druhý den pobytu jsme trochu poznávaly krásy přírody východního Slovenska, prošly jsme se okolo jezera Mořské oko pod pohořím Vihorlat,  shlédly jsme Zemplínskou Šíravu. Ocenily jsme krásu prastarých bukových lesů a cestou jsme se pokusily o pár snímků.

 

Ale především: krytí proběhlo naprosto bez problémů a nyní nám nezbývá, než s napětím očekávat ultrazvukové vyšetření, které doufejme  potvrdí březost Sherrylky.  


Krásné Velikonove

Krásné Velikonove

03.04.2012


CHS Idol Bohemia přeje všem návštěvníkům  našich stránek krásné prožití velikonočních svátků.


Plánujeme vrh B

Plánujeme vrh B

01.04.2012


Na přelomu jara a léta 2012 plánujeme vrh "B". Měl by se narodit během června, odběr štěňátek by byl na konci prázdnin. Otcem bude opět vynikající pes, tentokrát anglický chovný pes PENNYLOCK RHYS OVER NYLIRAM. Pochází z CHS Pennylock (Mrs.Jones - GB) a nyní žije u Jane Graham (CHS Nyliram), která ho poskytla na 1 rok na Slovensko Ing.Olze Borošové (CHS Minebea). Cílem je ho použít pro chov a tím oživit naši populaci WSS úplně nepříbuzným kvalitním jedincem. Touto cestou děkujeme majitelce, p.Jane Graham, za svolení ke krytí a také paní Ing.Olze Borošové a Ing.Daně Pospíšilové  za zprostředkování a fotografie. RHYS má za sebou významné výstavní úspěchy a kromě toho, i když sám není veden lovecky, jeho předkové pochází z linie pracovních anglických psů.Více informací o Rhysovi najdete na www.minebea.sk - krycí pes Rhys.


MVP České Budějovice

MVP České Budějovice

31.03.2012


Tento víkend se konala výstava v Českých Budějovicích, které jsem se již tradičně zúčastnila. Tentokrát to bylo Sherrylčino rozloučení s výstavní kariérou. Ve třídě šampionů získala V1.

 

Velikou radost nám udělali Petr Václavík s Alfem. Alf ve třídě mladých psů získal svůj první titul CAJC. Ještě jednou oběma srdečně blahopřeji a děkuji za reprezentaci naší CHS.


Nové fotky Alberta

Nové fotky Alberta

02.03.2012


Dnes mi zaslal čerstvé fotky pan Krček, majitel Alberta. Je z nich poznat, že se má Bertík dobře a má spoustu pohybu v krásné horské honitbě. Za fotky panu Krčkovi srdečně děkuji, jsou k nahlédnutí ve fotogalerii vrhu A.


Alfovy prázdniny

Alfovy prázdniny

10.02.2012


Týden 6.-11.2. byl u nás na prázdninách ,,náš´´ Alfréd. Myslím, že naše zvířectvo doma (Gars, Sherryl, kočky Berta, Mína a Mikeš) ho přijalo velmi vlídně a brzy se u nás krásně zabydlel. Jeden den jsem ho pořádně potrápila, věnovala jsem se totiž jeho úpravě. Určitě Alfík nechápal, že s ním mám ty nejlepší úmysly, nebo se tak alespoň tvářil, že to nechápe. Ale výsledek stál za to. Je to nádherný mladý pes, na kterém je na první pohled jasné, že je o něj dobře postaráno a má tu nejlepší péči. Za to děkujeme Petru Václavíkovi, vždy se budeme těšit na něj i na Alfa.


První narozeniny

První narozeniny

06.02.2012


Naše ,,Áčka´´ už oslavila první narozeniny, přejeme jim krásný život uprostřed lidské smečky a budeme rádi za každou zprávu o nich.


Výlet na Moravu

Výlet na Moravu

03.02.2012


V pátek jsem odjela i se Sherrylkou navštívit svoje přátele v CHS od Jaslůvky. Strávila jsem tam velmi příjemný víkend, povídali jsme si o věcech psích i lidských a bylo nám spolu dobře. V sobotu i v neděli jsem se Sherryl zúčastnila výstav Duo CACIB Brno. V sobotu nám štěstí moc nepřálo, ale v neděli Sherryl získala ve třídě šampionů V2 res. CAC. Posuzovali velmi přísně manželé Jacksonovi. Vítězkou výstavy se po oba dny stala Sherrylčina sestra Sabrina, které ještě jednou srdečně blahopřejeme.
Chovatelská stanice IDOL BOHEMIA
MUDr. Ilona Doležalová

Hluboká u Borovan
Mobil: +420 775 110 122
E-mail: ilona.dolezalova@seznam.cz
https://www.high-endrolex.com/33


© 2010-2016     IDOL BOHEMIA | www.welsspringrspanel.cz