Úvod  » novinky  » archiv 2016


Archiv 2016

Plánujeme štěňátka

Plánujeme štěňátka

15.10.2016


Po pracovní i výstavní stránce Beretka dosáhla velmi vysoko a nyní je na čase, aby své geny předala další generaci. Plánujeme štěňátka , většinou hárání probíhá v prosinci, takže pokud tak bude i tentokrát, v únoru by se mohla narodit a k odběru by byla v dubnu. Ale to je jen předběžná rozvaha, příroda si do ničeho nenechá zasahovat. V každém případě se vážní zájemci mohou už nyní ozvat. Otcem bude nádherný, mladý a velmi aktivní pes Cherokee Brixi´s Pride, který má velmi zajímavý rodokmen.

 

Podívejte se na rodokmen.


Memoriál Mileny Štěrbové

Memoriál Mileny Štěrbové

02.10.2016


XXVII. ročník Memoriálu Mileny Štěrbové v Horních Kněžekladech

Mým snem bylo mít psa, kterého bych si vycvičila a předvedla na Memoriálu Mileny Štěrbové. Myslím, že se mi můj sen splnil, protože jsem se s Beretou nominovala do této vrcholné soutěže. Memoriál se konal v Horních Kněžekladech, počasí bylo nádherné a terény taktéž. Moje tréma byla obrovská a možná i díky ní Beretka udělala několik chyb,které při výcviku nedělá, ale absolvovaly jsme v II. ceně s vysokým počtem bodů 412 a získaly jsme pohár za nejlepší práci na vodě a Bereta byla nejúspěšnějším welššpringršanělem MMŠ. Byly jsme obě velmi unavené, ale šťastné. Nedělní odpoledne bylo vlastně vyvrcholením naší společné čtyřleté práce, během níž jsme se neuvěřitelně sžily,sblížily a jedna pro druhou bychom udělaly, co je v našich silách. S trochou nadsázky říkávám, že jsme jedno tělo, jedna duše .....
Touto cestou bych ráda poděkovala všem organizátorům takto náročné akce, po organizační stránce vše fungovalo výborně.
Další dík patří všem rozhodčím, kteří svým lidským přístupem pomáhali alespoň trochu snížit nervozitu vůdců i pejsků. Jejich vstřícnost byla opravdu veliká a do budoucna bych si přála setkávat se na zkouškách s takovými lidmi. Je to obrovská motivace pro další práci.
Svoje vzory mám i mezi vůdci. Jsou to ti, kteří se chovají sportovně, dokážou přijmout i menší neúspěch, protože pes je jen živý tvor a nemusí vždy pracovat na 100%. Ale bohužel mám i opačný příklad...


Rok 2016 - shrnutí

Rok 2016 - shrnutí

01.10.2016


Na jaře 2016, na schůzi sekce WSS, nám byl předán putovní pohár Františka Limla jako nejúspěšnějšímu představiteli WSS u nás. Beretka se taktéž stala nejúspěšnějším pracovním welššpringršpanělem roku 2015. Takovéto úspěchy jsem ani nečekala, ale Beretka si je opravdu zaslouží, protože svoje plemeno reprezentuje se ctí.
Chovatelská stanice IDOL BOHEMIA
MUDr. Ilona Doležalová

Hluboká u Borovan
Mobil: +420 775 110 122
E-mail: ilona.dolezalova@seznam.cz
https://www.high-endrolex.com/33


© 2010-2016     IDOL BOHEMIA | www.welsspringrspanel.cz