Úvod  » novinky  » archiv 2018


Archiv 2018

Odešel nám Gars

Odešel nám Gars

12.12.2018


Garsi, můj kamaráde!

Přišel jsi k nám domů, když kluci byli ještě děti. Přinesl jsi  mnoho radosti a změnil jsi nám život. Díky Tobě jsme poznali spoustu nových lidí a někteří z nich se stali našimi opravdovými přáteli.  Díky Tobě jsem se sama začala věnovat myslivosti a spolu jsme krůček po krůčku zdolávali lovecký výcvik. Absolvovali jsme spolu výstavy, zkoušky, hony, naháňky, ale i  rodinné výlety a dovolené. Byl jsi umanutý paličák, ale neúnavný pracant, lovec tělem i duší, oddaný kamarád a byl jsi dobrák od kosti se zlatým srdcem. Sherrylce, Beretce i Kačce jsi byl parťákem, učitelem i ochráncem. Miloval jsi les a mě každá vycházka s Tebou o něco obohatila.

Garsíku můj milovaný, ta dnešní vycházka byla poslední a naše společná cesta je u konce. Kamaráde můj, já Ti děkuji za těch 12,5 roku a loučím se s Tebou s velikou bolestí v srdci. Všem nám budeš moc chybět, ale navždy zůstaneš v našich vzpomínkách a srdcích.

Sbohem, můj milý kamaráde.


PF 2019

PF 2019

03.12.2018


Milí přátelé a návštěvníci našich stránek,

všem Vám ze srdce přeji klidné prožití adventního času, krásné Vánoce prožité v kruhu nejbližších a do Nového roku pevné zdraví, abyste se mohli radovat z každého dne prožitého po boku našich psích kamarádů.


Napadl sníh

Napadl sníh

01.12.2018


Začátek prosince a začalo chumelit. Během hodiny bylo všude bílo. A vzledem k tomu, že sníh určitě dlouho nevydrží, vyrazila celá naše smečka pohromadě, abych si ji vyfotila. I Garsík měl radost a běhal navzdory pokročilému věku a zákeřné chorobě. O to víc jsem ráda, že si užívá společných procházek....Za modelku byl tentokrát i on....Více fotek ve společné fotogalerii.


Krásné podzimní dny

Krásné podzimní dny

13.10.2018


Krásné prosluněné říjnové dny lákají k vycházkám s fotoaparátem, protože příroda se nádherně vybarvuje a pokud k tomu ještě svítí sluníčko, je to opravdová pastva pro oči a hlavně balzám na duši. Psi jsou samozřejmým doprovodem a protože už jsou zvyklí dělat mi modelky, společně si to užíváme. Další fotky jsou ve společné fotogalerii.


Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích

06.10.2018


6.10. se konala Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. Naše plemeno zde posuzovala paní Sussana Hoger z Rakouska. Zúčastnilo se jí 21 welššpringeršpanělů a v této konkurenci jsme obstáli naprosto úžasně.

Bereta Idol Bohemia ve třídě šampionů  V1, CAC, CACIB, BOS

Catrin Idol Bohemia  třída pracovní  V1, CAC, res. CACIB

Caspy Idol Bohemia  mezitřída        V1, CAC, CACIB,BOB

Cedrik Idol Bohemia třída pracovní   V1, CAC

Clevis Idol Bohemia  mezitřída         V1, res. CAC

V závěrečných soutěžích Nejlepší chovatelská skupina 2. místo

Byl to krásný den a já moc děkuji všem majitelům našich C štěňat za vzornou péči a lásku, kterou věnují svým pejskům a také za úžasnou reprezentaci naší CHS.

 


Odpoledne v ZOO

Odpoledne v ZOO

09.06.2018


V sobotu jsme si udělali výlet do ZOO v Jihlavě. Sice jsme s sebou neměli psy, ale nafotila jsem spoustu zvířat a musím říct, že tato zoologická zahrada je opravdu nádherná, lze ji projít za půl dne a užít si jí naplno. Vřele doporučuji i rodinám s dětmi, budete nadšeni. Několik fotografií ve fotogalerii.


Milá návštěva

Milá návštěva

03.06.2018


V neděli jsme měli velmi milou návštěvu, přijela za námi Martina Mácová a její Caspy Idol Bohemia, Bohoušek. Procházka vedla jako obvykle k našim rybníkům, kde se psi zchladili v parném odpoledni. Fotit nebylo možné, protože takovou rychlost, kterou vyvine Káča s Bohouškem, nejsem schopna zachytit. Ale důležité je, že všichni jsme byli pobaveni a spokojeni. Několik fotek Bohouška je ve fotogalerii.


Vycházka při východu slunce

Vycházka při východu slunce

02.06.2018


Říká se, že jedno ráno je za deset večerů.....To stoprocentně platí o vycházkách do přírody. Východ slunce v lese a u rybníka je taková nádhera, že se to nedá popsat, to se zkrátka musí prožít. Ticho, klidná vodní hladina, jen zpěv ptáků a okolo naši pobíhající psi. Tyto vycházky si užíváme o víkendových dnech s Evičkou Frdlíkovou a jejím Rubym, nerozlučným kamarádem hlavně naší Káči. Nekonečné honičky a "rvačky" nám vždycky zvednou náladu a my je za to máme moooc rádi.

Několik fotografií ve společné fotogalerii.


Vycházka po hrázích rybníků

Vycházka po hrázích rybníků

26.05.2018


26.5. 2018 se konalo setkání majitelů a příznivců welššpringeršpanělů, které jsem organizovala já s manželem. Sraz se konal na náměstí v Borovanech, odkud jsme se přesunuli do Lhotky, vzdálené asi 4 km. Vycházka vedla po hrázích rybníků , kde je opravdu krásná příroda a myslím, že se nikdy neomrzí těmito cestami procházet. Pejsci si opravdu užili vodních radovánek a spokojeni byli i jejich majitelé. Na konci trasy u rybníku Parezníček jsme se občerstvili, opekli buřty na ohýnku a vydali se na zpáteční cestu. Vrátili jsme se zpět do Borovan, kde jsme poobědvali a poté se rozjeli domů.

Snad toto setkání nebylo poslední, byla to velmi příjemná sobota ve společnosti fajn lidí.

Několik fotografií je k nahlédnutí ve fotogalerii.


Klubová výstava v Pezinku

Klubová výstava v Pezinku

19.05.2018


19.5.2018 se konala Klubová výstava v Pezinku, kterou pořádal KCHPS na Slovensku. Byli přizváni opravdu TOP rozhodčí z Anglie, paní Jane Graham a Tom Graham. Catrin soutěžila ve trídě mladých a její posudek jsou samá superlativa. Výsledek V1, CAJC, BOJ a 3. místo v kategorii mladých v závěrečných soutěžích.

Druhý den se konal seminář na téma standart plemene WSS a ASS a problematika chovu, který měli připravený J. a T. Graham. Byl to krásně prožitý víkend a na jeho organizaci měla obrovskou zásluhu paní Ing. Olga Borošová, patří jí veliký dík.


ZKOUŠKY VLOH

ZKOUŠKY VLOH

12.05.2018


12.5. 2018 se konaly ZKOUŠKY VLOH při OMS Jindřichův Hradec v honitbách Stříbřec a Stráž nad Nežárkou. Zúčastnila jsem se jich s Catrin, ale nejen to! Nastoupili i Caspy a Cedrik Idol Bohemia. Počasí nám přálo až příliš tepla, vylosovala jsem si číslo 8 a tudíž jsme s Káčou nastoupily ke slídění v poledne, kdy bylo asi 27°C a zvěř byla ukrytá někde v chládku. Ale vyrovnaly jsme se s tím se ctí a Káča slídila velmi hezky. Ochota na vodě byla úžasná a vodění na řemeni volně taktéž. Výsledek samé 4 a hlasitost 1. Celkem 168 bodů a I. cena.

Cedrik Idol Bohemia 173 bodů a I.cena a Caspy Idol Bohemia 114 bodů a II.cena.

Takže start pracovní kariery mají naši pejsci za sebou .....Moc děkuji Pfauserům a Martině Mácové za reprezentaci svých pejsků. Obzvlášť Martině patří můj dík, protože Caspy - Bohoušek je pejsek, který je od počátku veden ke canisterapii a lovu se nikdy věnovat nebude.


MVP v Praze

MVP v Praze

05.05.2018


5. května jsem se s Catrin zúčastnila MVP v Praze. Bylo přihlášeno celkem 17 welššpringeršpanělů a posuzoval pan Miloš Kašpar. Ve třídě mladých psů nás reprezentoval  Cir / Cedrik Idol Bohemia/. Cir na své třetí výstavě získal V1, CAJC a tím splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION. Moc Cirovi a Pfauserům blahopřejeme .

Catrin ve třídě mladých fen získala rovněž C1, CAJC a navíc vyběhala BOJ a BOB. V závěrečných soutěžích získala BIG4. Jsem velmi spokojená, že nám Céčka vyrostla do krásy.


MVP v Českých Budějovicích

MVP v Českých Budějovicích

25.04.2018


Ve dnech 21. - 22.4. se konala MVP v Českých Budějovicích. Tentokrát bylo přihlášeno 24 welššpringeršpanělů. Ve třídě mladých psů si vzájemně konkurovali sourozenci C vrhu- Clevis a Cedrik, Caspy se bohužel nemohl dostavit. Posuzoval pan Petr Studeník, jehož názoru si velmi vážím. Clevis V2 a krásný posudek, Cedrik V1, CAJC, BOJ, BOB a v závěrečných soutěžích BIG1!!! Moc blahopřeji Dvořákům i Pfauserům a děkuji za péči a reprezentaci mojí CHS.

Ani Catrin neudělala ostudu, ocenění V1, CAJC a slova chvály v posudku.


Jarní příroda u nás

Jarní příroda u nás

10.04.2018


Krásné prosluněné dubnové dny lákaly k vycházkám do přírody. Bylo na co se dívat a čím se kochat. Doufám, že alespoň zlomek té krásy se mi podařilo zachytit na svých fotkách. Nádherný koberec rozkvetlých bledulí se nachází v Ostrolovském Újezdě a je velikým lákadlem pro zdejší i vzdálenější milovníky přírody.

Několik fotografií je k nahlédnutí ve fotogalerii


Téměř jarní vycházka

Téměř jarní vycházka

15.03.2018


Všude ještě zbytky sněhu po mrazivém týdnu, ale sluníčko už má větší sílu. Káče definitivně skončilo bezstarostné dětství a začínáme s výcvikem. Ale po práci musí následovat hra, to by jinak nešlo. Beretka je úžasnou učitelkou a mojí pomocnicí, ta nesmí chybět.

Několik fotek z našich vycházek je ve fotogalerii.


XIII.HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ

XIII.HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ

16.01.2018


Ve dnech 13. a 14.1.2018 se v Brně konala XIII. Hanácká národní výstava psů. Sešli se na ní tři sourozenci vrhu C- Catrin Idol Bohemia, Caspy Idol Bohemia a Cedrik Idol Bohemia. Byla to jejich výstavní premiéra.

Plemeno WSS posuzoval Ing. Leoš Jančík a všechna zúčastněná Céčka získala známku výborná. Největší úspěch měl Cedrik /Cir/, který posbíral všechny možné tituly: CAJC, BOJ, BOB. Postoupil do odpoledních soutěží, kde zvítězil v VIII. sk. FCI, získal BIG 1 a nakonec se stal vítězem dne /BOD/. Vše završil v neděli, kde vybojoval absolutní vítězství /BIS/. Veliká gratulace manželům Pfauserovým!!!!!

Touto cestou chci velmi upřímně poděkovat Martině a Gábince Mácovým a manželům Pfauserovým za vzornou péči a lásku, kterou věnují svým pejskům a za krásnou reprezentaci mojí CHS. Věřím, že je čeká ještě mnoho radosti a krásných zážitků , které jim psí kamarádi připraví.
Chovatelská stanice IDOL BOHEMIA
MUDr. Ilona Doležalová

Hluboká u Borovan
Mobil: +420 775 110 122
E-mail: ilona.dolezalova@seznam.cz
https://www.high-endrolex.com/33


© 2010-2016     IDOL BOHEMIA | www.welsspringrspanel.cz